В Україні кілька конкретних груп мають право на знижки на оплату комунальних послуг від 25% до 100%. Ці знижки діють у межах встановлених лімітів споживання, інколи ж і для сімей із середнім доходом на одного члена до 3760 грн.
Відповідну публікацію розмістили на сайті «obozrevatel»
Переваги для військовослужбовців:
Відповідно до «Закону України про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» різні категорії військовослужбовців мають право на різні відсоткові знижки на оплату комунальних послуг:
Учасники бойових дій: 75% знижка.
Ситуація з системами оповіщення досі незадовільна: хто понесе відповідальність
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Головний "захисник" ветеранів Сергій Куніцин – суцільний скандал: розкішні готелі Європи, діаманти, рейдерство будинків і несплата аліментів
"Превращаешься в Ларису Долину": Тина Кароль в лифчике показала обвисшие до пупка "сливы"
Учасники війни: 50% знижка.
Інваліди, придбані внаслідок війни: знижка 100%.
Члени сімей загиблих ветеранів війни та Захисників України: знижка 50%.
Особи, що мають особливі досягнення перед Батьківщиною: знижка 100%.
Батьки померлих осіб із особливими заслугами: знижка 100%.
Вдови чи вдівці осіб із спеціальними нагородами: знижка 100%.
Деякі з цих посібників надаються за умови, що середньомісячний дохід сім'ї одержувача на людину за попередні шість місяців не перевищує порога доходу, що дає право на пільгу із соціального податку. На 2023 цей поріг доходу становить 3760 грн.
Інші бенефіціари:
За даними Пенсійного фонду, який керує цими пільгами, такі групи мають право на певні знижки:
Особи, що мають особливі досягнення перед Батьківщиною: знижка 100%.
Пенсіонери, які працювали вихователями, медиками, фармацевтами, фахівцями із захисту рослин, працівниками сільських та міських бібліотек: знижка 100%.
Громадянам сільської місцевості та селищ міського типу, які працюють або працювали у музеях, державних та комунальних закладах культури, освітніх закладах у сфері культури: знижка 100%.
Багатодітні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, сім'ї опікунів: 50% знижка.
Батьки та члени сімей військовослужбовців цивільної оборони, які загинули або зникли безвісти під час виконання службових обов'язків: знижка 50%.
Особи, звільнені зі служби цивільного захисту за віком, хворобою або вислугою років, які стали інвалідами при виконанні службових обов'язків, та члени їх сімей – знижка 50%.
Подружжя загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та опікуни дітей загиблих учасників Чорнобильської АЕС: знижка 50%.
Сім'ї з дітьми-інвалідами: 50% знижка.
Учасники війни: 50% знижка.
Певні категорії жертв нацистського переслідування: знижка 50%.
Діти війни: 25% знижка.
Якщо сімейний дохід бенефіціара перевищує поріг для отримання допомоги, він може подати заяву на отримання житлової субсидії.