Як відомо, Україна вже давно займається експортом олії. Наша країна займає лідируючі позиції у цій діяльності. Проте останнім часом через проблеми з логістикою виник раптовий сплеск експорту соняшнику, що може натякати на серйозне зростання цін на олію в Україні.

Цю новину розмістили на порталі «agroreview»

Фахівець олійного ринку УкрАгроКонсалт Світлана Купреєва каже, що у 2022-2023 роках в Україні спостерігається серйозний спад урожаю, а це говорить про проблеми із прибутком у олійно-жировій галузі.

"Особливу небезпеку високий експорт соняшнику становить для роботи олійно-жирових заводів, які можуть зіткнутися з дефіцитом соняшнику та неможливості запустити заводи. Крім того, Україна може поступово втратити першу позицію у глобальному експорті олії", – пояснює експерт.

Це говорить про те, що потрібно терміново робити якісь дії, оскільки критично необхідно врегулювати питання експорту соняшнику.

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Нові «договорняки» ДСНС в Переяслав-Хмельницькому по «схематозу» впровадження систем оповіщення

Віталій Хомутиннік: кримінальний шлях до успіху стартапера та олігарха

Наталія Дегтярьова та Тетяна Бутковська: хто допомагав гральному бізнесу ухилятися від сплати податків

Все новости

Також є інформація про те, що Міністерство економіки України тепер встановлюватиме ціни на експорт соняшнику щомісяця.

"У випадку із соняшником визначення ціни на основі бірж буде складним, оскільки бірж з актуальними цінами, які торгують соняшником або олією, немає", - продовжила аналітик.

Читайте також:

Не лише м'ясо та овочі: українцям розповіли, наскільки подорожчали популярні крупи та макарони

"Скандал у Сільпо": українець звинуватив мережу у торгівлі гуманітарною допомогою

Краще утриматися: в Україну завезли морепродукти з високим рівнем токсинів