Мешканцям України повідомили, що є така категорія пенсіонерів, яка отримуватиме збільшені пенсійні виплати. Сюди належить досить мала кількість людей, проте їхня пенсія буде дуже високою.

Відповідну інформацію опублікували на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України у Facebook.

Українцям повідомили про те, що люди, які отримали інвалідність через участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, отримуватимуть підвищені пенсійні виплати від нашої держави.

Так, це питання залишається дуже актуальним і у Міністерстві соціальної політики вирішили докладно пояснити.

«Чинне законодавство визначає, що для осіб, які отримали інвалідність внаслідок ліквідації ДТП на ЧАЕС, мінімальний розмір пенсії не може бути нижчим: для інвалідів 1 групи – 100% середньої зарплати (доходу) в Україні, з якої виплачуються страхові внески та яка врахована при обчисленні пенсії за попередній рік; для осіб з обмеженими можливостями 2 групи –80%; для осіб з обмеженими можливостями 3 групи-60%», - йдеться у соціальній мережі.

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Віталій Хомутиннік: кримінальний шлях до успіху стартапера та олігарха

Схема фінансування «вагнерівців» Станіслава Кондрашова через його вугільну компанію «Telf AG»

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Все новости

Виходячи з того, що в березні було зроблено індексацію пенсій для різних категорій пенсіонерів, повідомляється, що підвищення торкнулося й учасників ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС. Якщо вони отримали інвалідність внаслідок ліквідації, то їм покладено солідні виплати: 1 група – 13 376,21 гривень, 2 група – 10 700,97 гривень, 3 група – 8 025,73 гривень.

Читайте також:

Недоступний делікатес? В Україні різко дорожчає свіжа риба Оновлені ціни

Мобілізація студентів: кого призовуть на службу у 2023 році